Haber

CNBLUE Jung Yong Hwa Engelli Çocuklar için Bağış Yaptı!

07.12.2018

CNBLUE Jung Yong Hwa, oldukça düşünceli bir bağış yardımında bulundu. 

Jung Yong Hwa, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Miral Yardım Kurumuna (Miral Welfare Foundation) 50 Milyon Won yardımda (44.620 Dolar yaklaşık 240.000 TL) bulundu ve bunun engelli çocuklara yönelik kullanılmasını istedi. Ricasına uygun bir şekilde, az gelirli ailelerin engelli çocuklarının ilaç masrafları ve yaşam giderleri için kullanılacak.

Miral Yardım Kurumunun, 46 tesisi ve 7 şubesi bulunmaktadır. Ayrıca 18 ülkede çocuk bakımı, sağlık hizmeti ve acil yardım sağlamak için uluslararası işbirliği projeleri yürütmektedir. 

Jung Yong Hwa, Kore’de ve yurtdışında çeşitli bağışlar ve yardımlar konusunda gönüllü olmuştur. 2014 yılında kendi yazdığı “Star You” şarkısının tüm gelirlerini bağışladı ve fan klubü ile birlikte hayır etkinliklerine katıldı. 

Jung Yong Hwa, şu anda 702. Özel Saldırı Alayında aktif bir asker olarak orduda hizmet veriyor. 5 Mart 2018’de askere alındı ve 4 Aralık 2019’da terhis olacak.

Kaynak: https://www.soompi.com/article/1274639wpp/cnblues-jung-yong-hwa-makes-donation-support-children-disabilities

Güzel kalpli liderimiz, gönüllerimizi yine fethetti. Geçtiğimiz günlerde de mezun olduğu Namsan Lisesine 35 Milyon Won bağış yaptığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Suicah (Twitter)